Galeria Zdjęć

Forum Dyskusyjnego Papugi
Strona główna > DRUGA STRONA PAPUG > pytania - problemy

Rosnące pióro powoduje straszny ból - co zrobic?    ( wysłał: PauliX )
http://www.papugi.webserwer.pl/forum/forum//forum_posts.asp?TID=19309&PN=1
 
billy.jpg  neli.jpg  krzyyk.wmv  kaktuss.jpg  po.jpg 
 
[29 Wrze 2007 godz. 14:51]
PauliX
Zawsze jak Kaji rosną nowe pióra to ma takie chwile że wrzeszczy z bólu jak uderzy skrzydłem o jakiś przedmiot, ale nie jest to częste.
Tym razem papuga wrzeszczy co parę minut za każdym razem jak chce się przeciągnąć, rozprostować skrzydło a szczególnie jak sie czegoś przestraszy i podnosi skrzydła.
Wydaje mi się że pióro rośnie równo...
Nie wiem co mam robić
[29 Wrze 2007 godz. 15:45]
zzyx
To może być tężyczka. Jeżeli masz dobrego weta od papug, niech pobierze krew i zbada poziom wapnia i magnezu.
[29 Wrze 2007 godz. 17:02]
PauliX
Dziękuję. Klinikę specjalizującą się w ptakach mam w pobliskim mieście. Nie wiem czy w tej chwili narażać papugę na podróż i stres z tym bolącym piórem, czy może poczekać aż pióro się wykształci do końca.
[29 Wrze 2007 godz. 17:52]
zzyx
To może nie być pióro, tylko bolesne skurcze mięśni. Choc oczywiście bolącego pióra wykluczyc się nie da. Zaobserwuj, czy ZAWSZE ból pojawia się PO ruchu a nie odwrotnie
[29 Wrze 2007 godz. 18:10]
PauliX
Zawsze ból po ruchu. Tylko w jednym skrzydle gdzie ma już prawie wyrośnięte piórko. W drugim skrzydle też jej rośnie lotka, ale jeszcze jest mała i nie haczy o nic (ma oparcie o inne pióra). Czytałam trochę o tężyczce u ludzi- czy jest możliwośc że tylko w jednym miejscu u papugi będą występowały skurcze ?
[29 Wrze 2007 godz. 19:04]
zzyx
Nie wiem, ale przy żako zawsze trzeba brać pod uwagę hipokalcemię. Miejmy nadzieję, ze to pióro, ale jeżeli pióro to się ptaszyna nacierpi zanim wyrosną wszystkie i podczas pierzenia rosnące będą chronione przez sąsiednie, dojrzałe pióra. Poza tym takie miękkie może się złamać.
[29 Wrze 2007 godz. 19:17]
PauliX
Ptaszyna już się nacierpiała przez moją głupotę (podcięcie lotek). Z pierwszą lotką też miała problemy i cierpiała , ale nie aż tak jak teraz. Trzy pierwsze które wyrosły połamała. Teraz dwie następne rosną, ale już tracę nadzieje.
[30 Wrze 2007 godz. 07:56]
zzyx
Witaj w klubie... byłych podcinaczy
[01 Paźdz 2007 godz. 15:46]
PauliX
Dzis jedziemy do weterynarza. Papuga już nie chce jeśc. Przy każdym większym ruchu skrzydłem wrzeszczy i jest bardzo nerwowa.