Galeria Zdjęć

Forum Dyskusyjnego Papugi
Strona główna > GALERIE UŻYTKOWNIKÓW > kwerkus > Klatka dla papużki z epilepsją

TYTUŁ  +   - 
NAZWA PLIKU  +   - 
DATA  +   - 

6a.jpg
Zdjęcie szóste – odsłon: 399 Na warstwę ligninowych kulek położyłam kartki papieru ksero. Przede wszystkim chronią papużkę przed wpadnięciem pomiędzy amortyzujące kulki, oraz rozkładają jej ciężar na większą powierzchnię. Do tego ułatwiają sprzątanie, bo tylko je wymieniam na co dzień.komentarzy: 1 kwerkus
7a.jpg
Zdjęcie siódme – odsłon: 290 Zbliżenie na "podłogę". Od dołu: tektura, zwinięte w kulkę płatki ręcznika kuchennego, "stała" kartka papieru ksero, "wymienna" kartka papieru ksero zbierająca zanieczyszczenia.
Materac się sprawdził - po pierwszym upadku, gdy okazało się że lądowanie było miękkie, papużka wyraźnie mniej się stresowała kolejnymi sytuacjami gdy traciła równowagę i odważniej chodziła po gałązkach, ufna w bezpieczne lądowanie.
kwerkus
8.jpg
Zdjęcie ósme – odsłon: 325 Jak widać, udało się praktycznie o połowę zmniejszyć wysokość klatki.
Z lewej strony stoi lampka z wkręconą żarówką ceramiczną, pozwalającą papużce na dogrzewanie się. Ucieczce ciepła zapobiega "dach" z położonych na klatce kartek brystolu.
Rozmieszczenie żerdek jest tak rozplanowane, żeby papużka mogła sobie wybrać optymalną temperaturę w zależności od aktualnego samopoczucia.
kwerkus
9.jpg
Zdjęcie dziewiąte – odsłon: 250 Zbliżenie klatki z lokatorką. :)
Miejsce w którym siedzi okazało się ulubionym - można siąść na patyczku który w pełni obejmują paluszki, podeprzeć się ogonkiem o półeczkę, a na wypadek utraty równowagi z przodu jest jeszcze jeden patyk który można złapać dziobem lub oprzeć się o niego brzuszkiem. :)
kwerkus
1~2.jpg
odsłon: 238 Papużka półtora tygodnia temu dostała serii silnych ataków epileptycznych. Na szczęście zareagowała pozytywnie na leki, ale powstał problem jak urządzić jej przestrzeń by było wygodnie, bezpiecznie i jednocześnie zachęcało do gimnastyki. Na skutek podawanych leków mała jest trochę otumaniona, miewa kłopoty z utrzymaniem równowagi, oceną odległości, potrafi przysnąć na chwilkę z ziarnem w dziobie. Ma też zmniejszoną siłę chwytu w łapkach.
Zdjęcia były robione w trakcie urządzania jej klatki, wyjaśnienia w komentarzach.

Pierwszy problem przed jakim stanęłam to zmniejszenie wysokości klatki, żeby upadki były z mniejszej wysokości. Ponieważ papużka waży 43g tektura pakowa zamocowana plastikowymi opaskami zaciskowymi była wystarczająco mocną "podłogą". Mocowanie dostosowałam do wysokości drzwiczek, by po dodaniu amortyzacji poziom podłogi był na równo z ich dolną krawędzią.
kwerkus
2a~0.jpg
Zdjęcie drugie – odsłon: 232 Zbliżenie na "podłogę", oraz początek budowy materaca amortyzującego upadki. Listki ręcznika kuchennego zwinęłam w ścisłą kulkę, która po wrzuceniu na dno troszkę się rozwinęła. Dla papużki wielkości i wagi nierozłączki stanowi to świetną amortyzację uderzenia w wypadku spadnięcia.kwerkus
3a.jpg
Zdjęcie trzecie – odsłon: 236 Ciąg dalszy budowy materaca.kwerkus
4a.jpg
Zdjęcie czwarte – odsłon: 225 Widok z góry na warstwę kulek z ręcznika. Oprócz tego widać żerdki. Leszczynowa, ze względu na śliskość, ponacinałam pilnikiem do drewna (nie sprawdziło się to w pełni, bo żerdka jest dla papużki trochę za gruba).
Wykorzystywane za to jest rozwidlenie drugiej żerdki, pozwalające na oparcie się ogonkiem o drugą żerdkę, lub nawet "położenie się" z oparciem brzuszkiem.
kwerkus
5a.jpg
Zdjęcie piąte – odsłon: 168 Oprócz żerdek zrobiłam też półeczkę. Sprawdziła się, mała chętnie na niej siedzi.kwerkus
 
plików: 9 stron: 1